Batoniki & Kwadraty/ Fit & Zdrowe/ Przekąski

Czekoladowe batoniki proteinowe

Czekoladowe batoniki proteinowe

Proste czekoladowe batoniki proteinowe bez pieczenia. Podobnie jak w przypadku poprzednich przepisów na proteinowe batoniki czy kulki, wystarczy je schłodzić, aby stwardniały i były gotowe do spożycia. W tym przepisie główną bazę stanowi ekspandowane żyto, ale możemy też użyć ekspandowanego ryżu czy orkiszu. Batoniki przypominają czekoladowe szyszki ryżowe, są naprawdę smaczne.

Czekoladowe batoniki proteinoweCzekoladowe batoniki proteinowe

Czekoladowe batoniki proteinowe

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Porcje: 12 batoników

Składniki

  • 1/2 szklanki (100 g) masła orzechowego
  • 1/3 szklanki (65 g) oleju kokosowego
  • 1/2 szklanki (160 g) miodu
  • 2/3 szklanki odżywki białkowej
  • 1/3 szklanki ciemnego kakao
  • 3,5 szklanki ekspandowanego żyta, ryżu lub orkiszu
  • Na wierzch: 1/3 szklanki masła orzechowego

Przygotowanie

1

Blaszkę o wymiarach 20 × 20 cm wyłożyć papierem do pieczenia i odstawić na bok. W dużej misce połączyć miód, masło orzechowe i olej kokosowy. Umieścić w kuchence mikrofalowej nastawionej na wysoką moc i podgrzewać składniki przez 30 sekund. Wymieszać i włożyć do mikrofali na kolejne 30 sekund w celu całkowitego stopienia. Powtórzyć, jeżeli konieczne, wymieszać aż wszystkie składniki się połączą.

2

W osobnej dużej misce, wymieszać odżywkę białkową i kakao, dodać rozpuszczone składniki, wymieszać wszystko razem dokładnie. Masa powinna być gęsta, ale wciąż mokra. Dodać ekspandowane żyto i wymieszać tak, aby wszystkie ziarna były w pełni pokryte masą.

3

Przełożyć do przygotowanej blaszki, wyrównać i docisnąć. Włożyć do zamrażarki na 20 minut. Podczas zamrażania batoników umieścić masło orzechowe w małej miseczce i włożyć ją do kuchenki mikrofalowej i podgrzewać aż masło się rozpuści i będzie płynne. Wyciągnąć blaszkę z zamrażarki, polać batoniki rozpuszczonym masłem orzechowym i włożyć blaszkę jeszcze raz na 10 minut. Po tym czasie wyciągnąć i pokroić batoniki. Przechowywać w lodówce do 2 tygodni.

Czekoladowe batoniki proteinowe

Mogą Ci się również spodobać

Brak komentarzy

Dodaj komentarz